LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Mariona Ortiz finalista del IX Premi Protagonistes del Demà.

El lliurament l’atorga el Club Rotary de Lleida.

L’alumna Mariona Ortiz de Segon de Batxillerat Humanístic del col.legi Episcopal ha estat finalista del premi Protagonistes del demà en la seva novena edició. L’acte de lliurament del premi va tenir lloc dijous dia 15 de febrer a la sala d’actes de la clínica ILO. Entre els assistents es trobaven els membres del jurat, representants del Rotary club de Lleida així com també familiars, i professors de la Mariona. El Premi consisteix en reconèixer al jovent lleidatà els valors, actituds i aptituds que els capaciten per a treballar d’una manera activa en la construcció d’un futur millor, tot valorant la sensibilitat social, l’esforç del treball, l’esperit emprenedor, la capacitat de lideratge, l’honradesa, l’actitud de servei i una formació i qualitats ètiques que els con-verteixen en estímul i model pels altres joves.

PER LLEGIR MÉS...