LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

LEMA DEL CURS 2016-2017

Des del Departament de Tutories volem donar continuïtat al  lema “jo, els altres i el món” del curs passat fent un pas més:  jo i el món. Cal sortir de l’individualisme, de l’egocentrisme per esforçar-nos en obrir els ulls al món, ser ciutadà del món,… i així, sorgeix el lema

És una invitació a obrir el cor i l’ànima a altres realitats, a altres mons… mirar al voltant, a poc a poc, sense presses… és l’oportunitat de treballar individualment i en grup la seva percepció del món, i donar-los pistes , estratègies per afrontar de manera activa per canviar allò que no els hi agrada i potenciar la realitat que si que els fa sentir satisfets, a gust amb els altres , per tant, a gust amb si mateixos.

El nostre mestre i pedagog Jesús, amb el seu estil ens convida a reflexionar sobre quina responsabilitat tenim cadascú de nosaltres amb el món que ens han regalat!!!

-Veig només el meu món?, – què puc oferir d’interessant als altres?, -sóc una finestra oberta als altres o quan m’interessa la tanco…?

Window-01

 

DESCARREGA’T LA CANÇÓ