LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Erasmusday «Le jeu de l’inclusion»

Venez jouer!   

El dia de la nostra patrona, la Mare de Déu de l’Acadèmia, els alumnes de Batxibac hem organitzat un Erasmus Day i hem presentat el nostre projecte als alumnes de Primària, juntament amb els nostres companys de tot 1r de Batxillerat.

Els petits han passat pels diferents tallers, com el del joc de les cadires, el d’estirar la corda, arrencar seves o el túnel del terror. A la jornada han participat també alguns alumnes amb necessitats especials, acompanyats dels seus cuidadors.

A més de donar a conèixer el nostre projecte, hem pogut constatar el poder del joc com a instrument de sociabilització i d’aprenentatge, dos elements claus en l’educació de les persones.

PER LLEGIR MÉS...