LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

L’equip de robòtica visita Municipàlia.

Fem recerca per a presentar-nos a la FIRST LEGO LEAGUE

El passat divendres 16 d’octubre tots junts vàrem anar a la fira Municipàlia. En aquesta fira les empreses exposen els seus invents innovadors.

Aquest any ens hem proposat ser el màxim autònoms possibles i per això hem decidit anar a la fira per a inspirar-nos i agafar idees.

Ens ha tocat fer el projecte sobre els residus que els humans produïm diàriament i sobre quines serien les possibles solucions. A la fira vàrem trobar des de contenidors amb xips electrònics fins a robots escombriaires.

Ara, ens proposem contactar amb els inventors de les innovacions que més ens han impactat per poder tirar endavant amb el nostre projecte. Ens va agradar tot molt, i la majoria d’invents estaven relacionats amb el nostre treball. Per això hem recollit tota la informació possible per tal de poder aprendre molt més del que ja sabem i poder fer un treball que deixi als jurats del concurs amb la boca oberta.

PER LLEGIR MÉS...