COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

L’equip de robòtica visita Municipàlia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Fem recerca per a presentar-nos a la FIRST LEGO LEAGUE

El passat divendres 16 d’octubre tots junts vàrem anar a la fira Municipàlia. En aquesta fira les empreses exposen els seus invents innovadors.

Aquest any ens hem proposat ser el màxim autònoms possibles i per això hem decidit anar a la fira per a inspirar-nos i agafar idees.

Ens ha tocat fer el projecte sobre els residus que els humans produïm diàriament i sobre quines serien les possibles solucions. A la fira vàrem trobar des de contenidors amb xips electrònics fins a robots escombriaires.

Ara, ens proposem contactar amb els inventors de les innovacions que més ens han impactat per poder tirar endavant amb el nostre projecte. Ens va agradar tot molt, i la majoria d’invents estaven relacionats amb el nostre treball. Per això hem recollit tota la informació possible per tal de poder aprendre molt més del que ja sabem i poder fer un treball que deixi als jurats del concurs amb la boca oberta.

PER LLEGIR MÉS...