COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Exposició del pintor Joaquim Sorolla

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

El color del mar.

El passat dijous, 3 de desembre, els alumnes de primer i segon de Batxillerat Artístic van visitar a la Fundació la Caixa l’exposició del pintor Joaquim Sorolla dedicada al tema predilecte i més popular de la seva pintura, el mar, i la seva manera particular de pintar del natural reflectint la llum i el color.

Sorolla sempre va conservar un enyor intens per les platges de la seva infantesa, el record dels jocs infantils, la llibertat, la calor del sol i la frescor de les aigües. La seva vida va estar vinculada de manera molt estreta als paisatges de la costa valenciana, de les Illes Balears i del nord d’Espanya, que va saber captar amb una mestria extraordinària.

PER LLEGIR MÉS...