LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Exposició del pintor Joaquim Sorolla

El color del mar.

El passat dijous, 3 de desembre, els alumnes de primer i segon de Batxillerat Artístic van visitar a la Fundació la Caixa l’exposició del pintor Joaquim Sorolla dedicada al tema predilecte i més popular de la seva pintura, el mar, i la seva manera particular de pintar del natural reflectint la llum i el color.

Sorolla sempre va conservar un enyor intens per les platges de la seva infantesa, el record dels jocs infantils, la llibertat, la calor del sol i la frescor de les aigües. La seva vida va estar vinculada de manera molt estreta als paisatges de la costa valenciana, de les Illes Balears i del nord d’Espanya, que va saber captar amb una mestria extraordinària.

PER LLEGIR MÉS...