LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

La cèl·lula

Els alumnes de cicle superior veiem la cèl·lula.

Els alumnes de cinquè de primària vam poder gaudir del taller sobre la cèl·lula al Caixa Fòrum de Lleida. El taller va ser molt profitós ja que vam poder utilitzar instruments com el microscopi i en vam conèixer de diferents tipus, inclús els més primitius. També vam veure microorganismes com algun bacteri extret d’una aigua de peixera. Tot plegat, molt curiós. Quan vam haver fet una mica de repàs sobre els conceptes importants sobre la cèl·lula, vam passar a la pràctica. Vam veure cèl·lules vegetals d’una ceba i d’un tomàquet. Vam utilitzar diferents augments per veure les diferències.

Una activitat molt enriquidora i que ens va permetre ampliar i dur a la pràctica els nostres coneixements.

PER LLEGIR MÉS...