COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Entrem en el món dels clarinets

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

El Clarinetàrium, un laboratori molt especial.

Els alumnes de 3r vam visitar el Clarinetàrium al Caixafòrum de Lleida. Allí vam conèixer 12 tipus diferents de clarinets, de la mà dels doctors “Una cosa rara”, des del més antic, el reclam d’ànec, fins al més modern, el clarinet elèctric.

Per tots els alumnes va ser una sortida molt divertida. Fins i tot, alguns companys van poder sortir a l’escenari per a ajudar a interpretar algunes cançons com: l’Ària de Papageno de la Flauta Màgica, la melodia d’Estrella on ets…

PER LLEGIR MÉS...