COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Descobrim el nostre cos

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

La importància de l’estimulació vestibular.

Els infants de la llar gaudeixen setmanalment d’una hora dedicada exclusivament a la realització d’activitats psicomotrius a partir de sessions dirigides tot treballant la consciència del propi cos i les infinites possibilitats de moviment .

A partir d’exercicis basats en l’estimulació vestibular com poden ser el fet de mantenir l’equilibri o la realització de moviments de translació o rotació entre d’altres, els infants prenen consciència corporal tot treballant les diferents habilitats motrius bàsiques.

PER LLEGIR MÉS...