LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

2 alumnes de 6è del nostre centre guanyadors en el VII Concurs de Redacció “CIUTADÀ XXI” organitzat per l’Associació Down Lleida

El Marc Hernández i el Marc Pena han guanyat el primer i el segon premi en la categoria de cicle superior de primària.

L’Associació Down Lleida, que enguany celebra el seu 20è aniversari, va convocar la setena edició del concurs de redacció “CIUTADÀ XXI” sota el tema  “Encara que tu no ho saps formes part d’un gran projecte. Imagines com pots formar part de la vida de les persones amb Síndrome de Down?”. El nostre centre va participar amb els treballs realitzats per alumnes de 6è de primària.

Els premiats, Marc Hernández i Marc Pena, van assistir a l’acte de lliurament el passat dissabte dia 9 d’abril a la Sala Jaume Magre de Lleida. En aquest acte, l’Anna Vives, una noia amb la Síndrome de Down que va crear la seva pròpia tipografia de lletra disponible per escriure en qualsevol processador de textos, va fer una xerrada en la que va parlar sobre la importància del treball en equip sumant capacitats i la necessitar de potenciar els valors associats a la  igualtat social.

Moltes felicitats als dos guanyadors !

PER LLEGIR MÉS...