COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Sortida tècnica a Barcelona dels CFGS d’Integració Social i d’Educació Infantil

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Una oportunitat per a descobrir altres realitats!!

El dilluns 9 de maig l’alumnat dels CFGS d’Integració Social i d’Educació Infantil van parar el ritme de les classes per realitzar una sortida tècnica relacionada amb la seva formació. Els d’Integració van anar a veure un Centre Obert del barri del Raval (Associació Educativa Integral del Raval) i els d’Infantil van anar a la Llar Infant Jesús de  Jesuïtes Sant Gervasi. Veure realitats diferents ens ajuda a ser professionals amb més habilitats i estratègies per afrontar un món tan plural. Ha estat una experiència molt enriquidora. Malgrat la pluja que ens va acompanyar durant tota la sortida, no va ser obstacle per assolir els nostres objectius de convivència dels grups i formació especialitzada i evidenciada.

Des d’aquí volem agrair a les persones dels dos centres que ens van rebre amb tanta amabilitat i que ens van atansar la seva tasca amb tant entusiasme i passió, la seva disponibilitat.

PER LLEGIR MÉS...