LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Ens agrada ballar!!!

Fem l’activitat extraescolar de DANSA CLÀSSICA.

Aquest curs hem iniciat l’activitat extraescolar de Dansa Clàssica dirigit als alumnes de primària.

La dansa ens aporta múltiples beneficis tant en el desenvolupament físic com en el psíquic, ja que requereix d’una gran concentració per treballar la tècnica i el domini del propi cos, a més de treballar la flexibilitat, la coordinació, el ritme i la retenció de passos.

També ens ajuda a la socialització i a millorar l’autoestima, augmentant la confiança en un mateix.

Tot i això, una de les principals característiques és l’exigència i disciplina que ens aporta aquesta modalitat i que ens ajuda en el desenvolupament de la personalitat.

Estem molt contents per la bona acceptació que ha tingut aquesta nova proposta. Les alumnes venen molt motivades i amb moltes ganes d’aprendre i gaudir ballant i així és veu palès en el seu progrés diari.

PER LLEGIR MÉS...