LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Immersió en el món de la literatura

L’escriptor Jordi Jiménez “Jorge Gamero” visita els alumnes de 3r d’ESO.

Aquest dijous, 6 d’abril, ha vingut el Jordi Jiménez “Jorge Gamero”, autor de Simón, no; Saimon a fer-nos una xerrada sobre l’acte de crear en general, l’ofici d’escriure i, en particular, sobre l’obra que hem llegit els alumnes de 3r d’ESO.

Ha dividit la conferència en dues parts, la primera més teòrica i la segona on nosaltres li fèiem les preguntes i li plantejàvem les nostres inquietuds, ja que el llibre tracta de nosaltres, els adolescents, i els mestres, aquells que dia a dia estan al nostre costat, juntament amb els nostres familiars.

Ha estat una estona molt agradable, en la qual hem après molt de la vida i dels llibres que, com diu el Jorge Gamero, ens enriqueixen la ment i l’ànima.

Gràcies, senyor Jordi, per compartir la seva saviesa!

PER LLEGIR MÉS...