LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Trobada Arxiprestal d’infants de Comunió

Trobada anual de tots els infants que han de celebrar enguany la primera Comunió.

El passat dissabte 1 d’abril, vam celebrar la tradicional trobada anual de tots els infants que han de celebrar enguany la primera Comunió, i que pertanyen l’arxiprestat de Gardeny, on està situat el nostre col·legi. Ho vam fer per 30ª vegada i com darrerament ens vam trobar a la parròquia de St. Ignasi de Lleida. Ens vam reunir al voltant d’un centenar d’infants dels diferents col·legis i parròquies de l’arxiprestat amb el lema: “El trobes?”.

Es va fer un repàs als moments, llocs i accions en les quals podem trobar a Jesús. Ho vam fer a través d’una dinàmica en la que, a part dels cants i reflexions, els diferents grups de catequesi van fer una petita representació teatral per explicar el que estàvem tractant.

En acabar la trobada es can repartir els premis del concurs arxiprestal de “Cartes a Jesús” i se’ns va convidar a preparar-nos amb goig per rebre Jesús en la Comunió.

PER LLEGIR MÉS...