COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

La notícia

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

A quart de Primària treballem la notícia.

Aquest trimestre els alumnes de quart treballem l’expressió escrita a partir de la notícia. Per fer-ho, hem de conèixer les diferents parts o característiques d’aquest tipus de text. A classe mirem i analitzem  diferents models. Comencem amb el títol i el subtítol. Continuem amb el cos del text, que ha de respondre a una sèrie de preguntes: QUI, QUÈ, ON, QUAN, COM i PER QUÈ. Aquesta activitat forma part de la nostra programació de Llengua. Amb ella aprenem a redactar aquests tipus de textos escrits tan importants, i ara mateix ens serveix per a fer la nostra primera notícia del curs i penjar-la a la pàgina WEB del nostre Col·legi. Ara, com tota bona notícia, ens cal fer les fotos.

PER LLEGIR MÉS...