LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

La notícia

A quart de Primària treballem la notícia.

Aquest trimestre els alumnes de quart treballem l’expressió escrita a partir de la notícia. Per fer-ho, hem de conèixer les diferents parts o característiques d’aquest tipus de text. A classe mirem i analitzem  diferents models. Comencem amb el títol i el subtítol. Continuem amb el cos del text, que ha de respondre a una sèrie de preguntes: QUI, QUÈ, ON, QUAN, COM i PER QUÈ. Aquesta activitat forma part de la nostra programació de Llengua. Amb ella aprenem a redactar aquests tipus de textos escrits tan importants, i ara mateix ens serveix per a fer la nostra primera notícia del curs i penjar-la a la pàgina WEB del nostre Col·legi. Ara, com tota bona notícia, ens cal fer les fotos.

PER LLEGIR MÉS...