LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Xerrada de l’artista Lídia Vives

Fotografia Artística de primera mà.

El passat dijous 25 de gener, l’artista Lídia Vives, exalumna del col·legi, va realitzar una xerrada dirigida als alumnes de Batxillerat Artístic.

Fent un recorregut per la seva fotografia, lligada a la pintura, als símbols, a l’univers dels somnis, les obsessions i les fòbies de la condició humana, entre  d’altres, la Lídia va descobrir detalls del procés creatiu i anècdotes professionals.

En la seva jove però intensa trajectòria ja compta amb múltiples exposicions com la mostra Fotofever Art Fair, al Carrousel du Louvre de París.

Està representada per la galeria fiftydots i patrocinada per Pentax i Sigma. Treballa amb les agències fotogràfiques Vogue Itàlia, Arcangel i Trevillion. També ha realitzat col·laboracions amb Pull My Strings, Love of Lesbian, Boutique Milnoucents, Javier Núñez, Amparo Chordá, La Tua Pelle Costura, El Costurero Real, Formentera Lady and Co., Conpasion Born, Lily von Schatten Couture i L’Arca i ja compta amb un llibre publicat, “Ópera Prima”.

Ús animem a conèixer el talent d’aquesta jove creadora.

PER LLEGIR MÉS...