LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Gaudint de les noves tecnologies

L’àmbit digital: un complement essencial per a les àrees.

Gràcies a la incorporació dels nous portàtils a l’aula, podem treballar diferents aspectes de la competència digital amb més comoditat. La rapidesa en que ens posem a treballar, fa que aprofitem més el temps i puguem avançar el treball de casa. Així, el nostre projecte trimestral, l’apadrinament lector, carregat de sorpreses i que per tant  ara no us podem desvetllar, les exposicions orals, el treball dels llibres de lectura … es veuen enriquits amb l’ús d’aquest instrument. Està sent un bon complement al treball amb projectors que ja fèiem.

Estem aprenent, gràcies a les carpetes, a organitzar-nos la feina, i a trobar sempre allò que busquem.

PER LLEGIR MÉS...