LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Cloenda any Granados

L’auca de l’Enric Granados a la IV Jornada d’Educació Musical.

El passat dissabte 3 de març, a la EOI, una representació dels alumnes de segon de primària van participar en la IV Jornada d’Educació Musical i Cloenda de l’any Granados.

L’activitat va consistir en explicar l’Auca, realitzada a l’aula durant el segon trimestre. Amb l’ajuda de sis vinyetes i els seus corresponents rodolins, els nens i nenes van anar explicant les diferents etapes de la vida del conegut músic lleidatà.

Després de la magnífica exposició, els alumnes van poder gaudir d’un taller gastronòmic guiat pel president del Gremi de Pastissers, Manel Fernández, en el que van elaborar els típics pastissos lleidatans, “Granados”.

Una jornada completa en la que vam gaudir del treball realitzat pels alumnes tant a les aules com a la cuina.

Visca la música!

PER LLEGIR MÉS...