LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

El projecte del cos humà

Els alumnes de P5 s’endinsen al projecte del cos humà amb la participació activa de les famílies.

Els nens i nenes de P5 han treballat el projecte del cos humà al llarg del segon trimestre. Els infants –i les famílies- han estat protagonistes del seu procés d’aprenentatge tot aportant informacions i experiments diversos que han explicat als companys a l’aula: hem après els noms dels ossos, els músculs que tenim, el sistema digestiu, el respiratori, el circulatori, els òrgans i les seves funcions, quins aliments aporten beneficis per la nostra salut, etc. D’aquesta manera, han anat ampliant els seus coneixements previs a passos gegants, d’una manera vivencial i significativa!

PER LLEGIR MÉS...