COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Taller de massatge infantil a la llar d’infants

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Sessió pels nadons de 0 a 12 mesos.

El passat dijous dia 24, Maria José Sánchez, educadora certificada per l’associació Internacional de Massatge infantil , va dirigir un taller pràctic de massatge als pares amb els seus bebès de la classe de PO.

Van poder gaudir i comprovar que el tacte és un bon mitjà de relació i comunicació.

Famílies i educadores ho van valorar molt positivament. El massatge és un bon recurs d’interacció, potencia el llenguatge no verbal i transmet benestar emocional i físic als nadons, els calma i relaxa, estimula els sentits dels infants i afavoreix els vincles afectius entre els adults i els nens.

PER LLEGIR MÉS...