LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Impliquem-nos dpj

Joves de l’Episcopal implicats en la dpj.

El passat 27 de novembre vàrem realitzar una activitat de la delegació de pastoral de joves anomenada: l’impliquem-nos. Aquesta consisteix en realitzar un voluntariat en algun lloc on hi ha una resposta a certes necessitats. Per tant, ens hem arromangat i hem viscut en primera persona el que fan habitualment desenes de voluntaris amb les germanes de la Caritat que va fundar la mare Teresa de Calcuta i les del Cottlengo fundades pel pare Alegre.

Ha sigut un servei intens i ple de preguntes: perquè hi ha pobres en un món tan ric? Per què les germanes de Calcuta o Cottolengo fan aquest servei tan generós? Per què la gent s’apunta a aquest voluntariat? Per què els malalts necessiten sentir-se com a casa, en un ambient familiar?

Preguntes que ens encaminen a donar les gràcies a la delegació per ajudar-nos a discernir la nostra vida a través d’aquestes experiències que no deixen indiferent a ningú.

PER LLEGIR MÉS...