COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Impliquem-nos dpj

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Joves de l’Episcopal implicats en la dpj.

El passat 27 de novembre vàrem realitzar una activitat de la delegació de pastoral de joves anomenada: l’impliquem-nos. Aquesta consisteix en realitzar un voluntariat en algun lloc on hi ha una resposta a certes necessitats. Per tant, ens hem arromangat i hem viscut en primera persona el que fan habitualment desenes de voluntaris amb les germanes de la Caritat que va fundar la mare Teresa de Calcuta i les del Cottlengo fundades pel pare Alegre.

Ha sigut un servei intens i ple de preguntes: perquè hi ha pobres en un món tan ric? Per què les germanes de Calcuta o Cottolengo fan aquest servei tan generós? Per què la gent s’apunta a aquest voluntariat? Per què els malalts necessiten sentir-se com a casa, en un ambient familiar?

Preguntes que ens encaminen a donar les gràcies a la delegació per ajudar-nos a discernir la nostra vida a través d’aquestes experiències que no deixen indiferent a ningú.

PER LLEGIR MÉS...