LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sessió sensorial amb neu

Construim minimons tot treballant l’hivern.

Els nens i nenes de p2 de la llar d’infants, en relació amb l’hivern treballen des de l’àmbit sensorial l’experiència de l’arribada del fred tot jugant amb neu!

Amb diferents materials que normalment juguem a l’aula com poden ser els animals o els ninos, juntament amb diferents elements naturals com pals, pedres i materials reciclats, els infants creen els seus propis minimons.

Aquest tipus d’activitat és molt enriquidora, ja que la imaginació i la creativitat hi ha estat presents al 100%: amaguem els animals entre la neu, els passegem, els fem menjar, etc. D’altra banda, aquest tipus d’activitat també proporciona als infants certa calma i concentració en allò que estan imaginant i creant.

PER LLEGIR MÉS...