LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Tractem-nos bé

Els alumnes de 1r de Batxillerat participen en un taller de relacions personals.

Tractem-nos bé! així comença el taller al qual els alumnes de 1r de Batxillerat van participar els dies 13 i 27 de febrer per promoure relacions de bon tracte entre joves.

A través de diferents dinàmiques de joc i debat, els/les alumnes van poder analitzar i reflexionar sobre situacions diàries en les quals podem trobar-nos, com relacions saludables i relacions tòxiques, mites de l’amor romàntic, igualtat i desigualtat…

Les opinions entre els/les alumnes era que va ser un taller divertit i instructiu, ja que van sortir amb la sensació d’haver adquirit habilitats socials i eines per resoldre conflictes de forma positiva i aprendre a identificar diferents actituds violentes presents en la nostra societat.

PER LLEGIR MÉS...