LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Educar sense cridar

Alba Castellví.

El passat 26 de Febrer l’educadora, sociòloga i mediadora, Alba Castellví, va venir al saló d’actes del col·legi  Episcopal, per acompanyar-nos en la celebració del nostre seixantè aniversari.

En la seva xerrada “Educar sense cridar” ens va fer reflexionar sobre com podem educar amb tranquil·litat als nostres fills/es per a ser autònoms i responsables, donant-nos una sèrie d’idees i eines per educar sense cridar.

A través de varies situacions que ens va plantejar, vam aconseguir adonar-nos de com podem mantenir l’autoritat, educar per a la responsabilitat, acompanyar els fills en la recerca dels propis objectius i conviure-hi en pau quan són adolescents.

Vam passar una bona estona i vam poder comentar les nostres inquietuds i experiències viscudes en la difícil tasca que és educar als nostres fills i filles.

PER LLEGIR MÉS...