COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

El compàs

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Practicant ho aconseguim!

Aquests dies, a 4t de primària estem aprenent a utilitzar el compàs. És una eina molt útil, però una mica difícil d’utilitzar. Fer una circumferència és tot un repte, que no es mogui el centre, fer la circumferència sencera, agafar el compàs amb una mà, …. ufff. Però hem practicat. És difícil les primeres vegades, però ara, ja veiem la diferència entre el radi, el diàmetre, la corda, l’arc, tangent, secant…  Segur que vosaltres tindreu uns grans records, d’aquests moments.

PER LLEGIR MÉS...