COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Elaborem materials sensorials!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

El grup de 1r del CFGS d’Infantil han elaborat uns materials pel desenvolupament sensorial: contes, ninos, jocs, caixes màgiques,  ampolles sensorials… tot un ventall de materials per desenvolupar tots els sentits del infants!!!!

Dintre del mòdul de cognitiu en el cicle formatiu d’Educació Infantil 1 estem treballant l’estimulació sensorial. Estimular els sentis: la vista, el tacte, l’olfacte, l’oïda i el gust és fonamental en el desenvolupament global dels infants de 0 a 3 anys.

Per aquest motiu, els nostres alumnes han dissenyat unes activitats per l’estimulació sensorial pels infants de 6 a 36 mesos i han creat uns materials per portar-les a terme. 

 

PER LLEGIR MÉS...