LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

I Jornada “La Integració Social i el seu perfil professional”

La Jornada ha comptat amb la xerrada “Calidoscopi de la vulnerabilitat” i una taula rodona d’experiències professionals.

L’organització d’una jornada dedicada a l’àmbit de la IntegracióSocial neix amb vocació de tenir continuïtat en els propers anys per tal de reivindicar aquesta figura professional, molt desconeguda encara i poc contemplada en els catàlegs de llocs de treball. Enguany hem tingut el goig de poder escoltar la xerrada de MªJosé Rosell, secretària general de Càritas i professora associada a treball social de la UdL, qui ens ha fet reflexionar al voltant de la vulnerabilitat i de les diferents cares o prismes de la pobresa.

A continuació, la taula rodona formada per cinc ex-alumnes d’integració del nostre centre, ens ha permés atansar-nos a diferents realitats professionals dins l’àmbit de la intervenció social.

Com a cloenda de la jornada, hem fet la lectura d’un manifest donant a conèixer el perfil de la Persona Tècnica en Integració Social elaborat pel nostre alumnat.

Gràcies a totes les persones participants en aquesta I Jornada.

PER LLEGIR MÉS...