COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

El silenci de la identitat

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Una lectura artística deL’Enfantde sable de Tahar Ben Jelloun.

Els alumnes de Batxillerat Artístic del Col·legi Episcopal, en col·laboració amb els alumnes de Batxibac, han inaugurat una exposició a la UdL amb motiu de la V Jornada Francòfona d’Impuls al Batxibac. La mostra és una lectura artística de la novel.la L’Enfant de sable, de l’escriptor marroquí Tahar Ben Jelloun, i ja es va presentar a l’Institut Français de Barcelona durant el mes d’octubre de 2019. 

L’obra, que forma part de les lectures obligatòries del programa Batxibac, narra la història d’Ahmed, vuitena filla d’un matrimoni sense descendència masculina. Per salvar el seu honor, el pare decideix que l’infant que naixerà serà un mascle, independentment del seu veritable sexe. En aquesta exposició col·lectiva, que es podrà visitar del 5 de febrer al 15 de març, el silenci de la identitat del protagonista esdevé missatge de denúncia i reivindicació.

PER LLEGIR MÉS...