LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

L’escola concertada de Catalunya presenta 153.985 al·legacions al projecte de decret de concerts educatius

José Manuel Prats, president de la FAPEL i Albert Alegre, president de la CCAPAC, com a representants de les dues Federacions d’AMPES que engloben la majoria de les escoles concertades de Catalunya, han estat els encarregats de presentar les al·legacions aquest matí a les 12h a la seu del Departament d’Educació. 

Dues setmanes després de presentar prop de 123.000 al·legacions contra el projecte de decret d’admissió d’alumnat i matrícula, l’escola concertada de Catalunya ha tornat a lliurar aquest matí noves al·legacions, en aquest cas, contra el projecte de decret de concerts educatius que prepara la Conselleria presidida per Josep Bargalló. 

 Volem agrair-vos el vostre suport!

PER LLEGIR MÉS...