LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Pulmons

Mirem, toquem, experimentem i aprenem!

Aconseguir aprenentatges significatius sempre és important i si a més a més podem potenciar el raonament i la terminologia científica molt millor. Per aquesta raó els i les alumnes de 4t de primària hem baixat al laboratori.

Partint dels coneixements previs hem experimentat i descobert les parts més importants de l’aparell respiratori dels mamífers. Després d’observar-lo per fora i tocar-lo, n’hem fet la dissecció. Començant per la tràquea hem anat baixant fins arribar al bronquis i bronquíols, tot observant-ne la textura. Aprofitant que també hi havia el cor, hem constatat el perquè de la diferència de mida dels pulmons i tot seguit hem obert el cor i observat les seves característiques.

PER LLEGIR MÉS...