COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

‘Gamificar’: A 3r d’ESO aprenem matemàtiques!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Aquesta setmana a 3r d’ESO hem culminat la resolució de les equacions amb un joc de taula.

És una variant del popular joc “FANTASMA BLITZ” adaptat al contingut del currículum de la matèria de les matemàtiques; en aquest joc, cal ser àgil en el càlcul i en l’aplicació dels principals conceptes d’àlgebra per poder ser el guanyador/a.

L’acceptació i la bona valoració, per part de l’alumnat, d’aquest nou recurs a l’aula fa evident que és necessari buscar motivacions per aprendre. Després de veure’n la implicació i la concentració seguirem buscant noves fórmules per seguir aprenent tot jugant.

PER LLEGIR MÉS...