LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Xerrada sobre el “Consum responsable” a càrrec de CÀRITAS

 

En el programa de tutoria de 4t d’ESO hem volgut sensibilitzar l’alumnat sobre el nostre model de consumisme.

En la xerrada sota el títol “Consum responsable” a càrrec de Càritas, almenys, preteníem ser més crítics en tot allò que consumim.

De fet, amb una hora no ens ha donat temps d’aprofundir en tots els temes que ens ha presentat l’Anna. De ben segur, que si no ara després de les vacances encara podrem seguir treballant en molts d’aquests aspectes.

Ara almenys, esperem que la xerrada i la dinàmica hagi servit per reflexionar davant de les nostres accions diàries per tal d’ocasionar el menor dany possible al nostre entorn, sigui a nivell local o global.

PER LLEGIR MÉS...