COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

La música ‘online’!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Gaudim de  la música amb l’ordinador!

Aquest curs els alumnes de primer i segon d’E.S.O. a causa de la pandèmia, portaran a terme l’aprenentatge de la música mitjançant els ordinadors i la plataforma del col·legi. Hem treballat els continguts dels temes, audicions, i com no la creativitat musical amb el software musical “Musescore“. Pel que fa a la creativitat musical els objectius són:Conèixer les qualitats del so i com es pot enregistrar. Conèixer el software de treball per a poder enregistrar analògic i digitalment.
Conèixer el llenguatge midi. Saber realitzar una mescla d’àudio utilitzant diferents pistes, efectes i masteritzar. Saber escriure una partitura digital. Ser capaç de compondre una cançó /peça o fragment musical propi i escriure la partitura. Com a mostra , en aquest trimestre els alumnes ja han editat diverses partitures, entre elles cançons que he compost i adaptades per als alumnes com: “Llum en la nit”, “Despertador a trenc d’Alba”, “Mira”, etc. Dites cançons han pogut transformar-se en arxius MP3 i poden ser utilitzades en els mòbils.

 

 

 

PER LLEGIR MÉS...