LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Els salvavides

Projecte-homenatge al col·lectiu sanitari.

A gairebé un any de l’inici de la pandèmia i amb l’anhel fervent, per tots compartit, de poder albirar aviat el seu final, volem, a través d’aquest projecte, retre un petit homenatge al col·lectiu sanitari, un dels sectors que més ha patit i pateix els seus efectes, per la seva lluita a primera línia, entomant amb professionalitat, solidaritat i valentia els riscos que la seva feina comporta. Una manera molt atractiva i engrescadora de conèixer més a fons, i reconèixer la important tasca que duen a terme, ha estat la creació d’una sèrie televisiva, que consta de sis episodis per classe, i de la qual, a través de l’adquisició de diferents rols interpretatius, nosaltres mateixos en som els protagonistes (personal sanitari a totes les escales, personal administratiu i de serveis, assistents, familiars, pacients…). Òbviament, per endinsar-nos una mica més en el seu món, ha calgut un treball previ d’investigació que hem plasmat en les nostres fitxes i quaderns de treball. Directors/es, guionistes, càmeres, muntatge, edició d’imatge i vídeo… també tot a càrrec nostre. Amb molt de gust i de cor, dedicada, especialment, al personal sanitari. Càmera, acció i … a gaudir de la sèrie!

 

PER LLEGIR MÉS...