LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Cicle Formatiu de Salvament i Socorrisme

Inici del bloc específic Cicle Formatiu de Grau mig de Règim Especial de Salvament i Socorrisme.

Aquest curs el Col·legi tornarà a aportar al mercat laboral un grup de socorristes aquàtics que els habilitarà per treballar en instal·lacions aquàtiques com piscines cobertes, descobertes i parcs aquàtics.
Els alumnes ja han finalitzat el bloc comú que està compost per quatre assignatures comunes a tots els esports on també han obtingut el certificat per manipular els desfibril·ladors que tenen la majoria d’instal·lacions esportives. A partir d’ara es familiaritzaran amb els materials, maniobres, escapoliments, tècniques de vigilància així com reglament de competició i organització d’esdeveniments de l’esport del salvament aquàtic.
Els hi desitgem un bon procés d’aprenentatge en aquests joves futurs professionals.

PER LLEGIR MÉS...