LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Tenim cura els uns dels altres i de la natura.

Al nostre voltant en la política, l’economia, la societat veiem gent agressiva, violenta. Homes i dones que no viuen ni comuniquen pau. I no ens agrada. Volem començar per nosaltres i pel nostres entorn sent gent respectuosa, amable, justa, pacient…. i solidària. Costa molt, però si cadascú es converteix en una persona pacífica i pacificadora, que proposa i no imposa, que acull i no oprimeix ni amenaça, que col·labora en fer un món més just enlloc d’aprofitar-se del seu poder i domini… el món és una mica millor. Volem tenir cura els uns dels altres, volem tenir cura de la natura, buscar el bé comú i creiem que cadascú té el poder de canviar el món. Sí, ens volem unir, volem anar junts per fer un món millor. No hi sobra ningú, tots volem posar la nostra mà i així el planeta serà millor.

PER LLEGIR MÉS...