COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Prova Cangur

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

L’alumnat de 3r, 4t d’ESO i Batxillerat participa a les Proves Cangur

Com cada any el nostre alumnat de 2n cicle d’ESO i Batxillerat particpa en les Proves Cangur que organitza la Societat Catalana de Matemàtiques. La Prova Cangur (altrament anomenada International Mathematical Kangaroo o bé Kangourou sans Frontières) és un concurs preuniversitari de matemàtiques que s’organitza en més de 30 països, amb l’objectiu d’acostar les matemàtiques als més joves i intentar despertar el seu interès a través dels problemes.

PER LLEGIR MÉS...