COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Descobrint el món a través del joc

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Joc heurístic.

A l’aula de p1 els infants exploren i descobreixen a través de la manipulació de diferents objectes i materials seleccionats. aprendran nous esquemes mentals omplint, buidant, apilant, rodolant, obrint, tancant, encaixant,… 

El joc heurístic acompanya l’enriquiment de les capacitats físiques, mentals, socials i emocionals dels nens i nenes.

Amb aquesta descoberta desenvoluparan: la motricitat fina, la coordinació de moviments, la reflexió, l’atenció, la concentració, l’ordre,… i tot això els ajudarà en el seu procés d’aprenentatge del llenguatge i la lògico-matemàtica.  

PER LLEGIR MÉS...