LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

A 4t d’ESO estrenem un nou projecte!

El projecte pretèn conscienciar-nos de la necessitat de reduir el consum de plàstic.

Durant la setmana del 17 al 21 de maig els alumnes de 4t d’ESO realitzem un projecte, coherent amb el nostre lema SENT L’ECO, per prendre consciència de la necessitat de reduir el consum de plàstic.

L’objectiu principal és proposar alternatives per substituir-lo i evitar els efectes que provoca en el nostre entorn més proper.

Hem dut a terme una campanya de sensibilització als nostres companys de tota l’escola. És per aquest motiu que us demanem la vostra cooperació. Us compartim l’espot publicitari que hem preparat per a fer-ne difusió Us proposem visionar-lo conjuntament amb ells! Que us en facin cinc cèntims i donarà peu a una bona reflexió en família!

Organitzarem una venda de productes sostenibles que tindrà lloc el dia 19 de maig de 8.00 a 18.00h davant del Col·legi Episcopal. En la nostra paradeta trobareu raspalls de dents (infantils i per adults), bastonets de cotó i bosses reutilitzables. (Veure document adjunt).

Esperem la vostra col·laboració en aquest projecte que ens beneficia a tots.

Tots junts ho aconseguirem!

PER LLEGIR MÉS...