LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Comencem amb força i il·lusió.

Segon cicle d’Infantil ha iniciat un nou curs.

 Aquests primers dies d’escola els infants d’educació infantil viuen l’inici de curs de diferent manera: uns es retroben amb els companys i companyes del curs passat, altres comencen en un entorn i uns companys nous, altres han canviat de classe i de mestra… tot un conjunt de característiques que fan que tots tinguem papallones a l’estómac. Encetem un curs ideal per ser amics, aprendre molt i experimentar diverses situacions educatives pròpies del nostre centre: treball d’habilitats socials i emocionals, sortides, piscina, ambients científics, robòtica, extraescolars, anglès, psicomotricitat, música,.. construint els fonaments per a un proper èxit escolar. En poc temps creixerem i ens farem grans.

PER LLEGIR MÉS...