LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Els nostres projectes

L’Univers, les papallones i els lleons.

Els projectes que es treballen a P5 durant aquest segon trimestre, els van escollir els nens i nenes de cada classe. Primer van fer una pluja d’idees sobre temes que interessaven i després es va fer una votació, arribant a un consens amb els que van obtenir més vots i interessaven més als infants.

Tot seguit va començar el procés d’investigació partint dels coneixements previs i recollint material i informacions aportades per les famílies, tot un repte que desperta el desig de saber, d’esbrinar, compartint nous aprenentatges amb la motivació de voler aprendre cada dia més.

Exemples de curiositats apreses de cada projecte:

Sobre l’Univers: Sabíeu que quan mirem al cel a la nit, les estrelles que veiem com estan a anys llum de la terra, probablement van morir fa molt temps?

Dels lleons: Sabíeu que el rugit dels lleons pot ser escoltat a 9 quilòmetres de distància?

Sobre les papallones: Sabíeu que les papallones porten al món milions i milions d’anys, com els dinosaures!

PER LLEGIR MÉS...