LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Periodistes de l’EPIS Report entrevisten l’alcalde de Lleida, Miquel Pueyo

La Mariona i l’Izan, alumnes de 1r de Batxillerat social-humanístic ens atansen les notícies de la ciutat.

La Mariona i l’Izan, alumnes redactors de la Revista EpisReport, dins el projecte de periodisme que es duu a terme amb els alumnes de 1r de Batxillerat de socials i humanitats, entrevisten el Paer en cap i recullen, en exclusiva, les notícies de la ciutat.

El passat dimarts 15 de febrer, l’alcalde, Miquel Pueyo, va rebre una representació de l’alumnat participant en el projecte EPIS REPORT i els explicà de manera propera algunes informacions referents a la ciutat entre les que destaquen l’habilitació d’una nova estació de busos a Lleida -a tocar de l’estació de trens-, la construcció d’un nou Institut a Cappont, que, segons les seves paraules, “servirà per descongestionar el Camp Escolar”, així com l’encàrrec d’un nou projecte per a la millora del carril bici fent de Lleida una ciutat més viable, atractiva i sostenible. L’alcalde es va mostrar afable amb els adolescents i va aprofitar la trobada per esperonar-los en la lectura i en l’escriptura.

PER LLEGIR MÉS...