LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Impliquem-nos!

Descobrim els ODS.

Sentim paraules que es repeteixen tot sovint als mitjans de comunicació: canvi climàtic, agenda 2030, sostenibilitat… Per tal de coneixer-ho més de primera mà i amb el propòsit d’afavorir una formació compromesa amb la realitat que ens envolta, els i les alumnes de Cicle Mitjà hem participat en els taller que ens han proposat des de l’Àrea de Cooperació Internacional de l’Ajuntament de Lleida. Aquests tallers ens han servit per entendre i saber quins són els Objectius de desenvolupament Sostenible (ODS) proposats a nivell mundial.

Han estat unes activitats lúdiques que ens han permès reflexionar sobre què podem millorar i també valorar i agrair tot allò que tenim.

PER LLEGIR MÉS...