LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Visites del Batxillerat Humanístic a la Fundació La Caixa

Exposicions Art i Mite i Cartells de la Vida Moderna.

Els alumnes de 2n de Batxillerat Humanístic van assistir a les exposicions de la Fundació La Caixa “Art i mite. Els déus del Prado” i “Cartells de la vida moderna”.

La primera exposició estava formada per una selecció d’obres del Museu del Prado, datades entre el segle I aC i el final del segle XVIII, que oferien una mirada àmplia sobre la mitologia clàssica i la seva representació al llarg de la història de l’art. La mostra plantejava una reflexió de com han sobreviscut els mites clàssics en la cultura contemporània i com aquests mites narren les idees actuals sobre l’amor, la bellesa, la natura, el destí, la masculinitat o la feminitat.

Amb la segona exposició es van traslladar a l’Europa del canvi de segle, per gaudir de les atraccions, aficions i costums moderns d’aquella època. Els cartells formaven part del fons del Museu Nacional d’Art de Catalunya –MNAC–, del Museo de Bellas Artes de Bilbao, el Museu Frederic Marès o la Col·lecció Marc Martí, entre d’altres.

PER LLEGIR MÉS...