LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Trobada de famílies a Butsènit

El diumenge, 24 d’abril,  es van reunir més de 500 persones a Butsènit per celebrar una festa familiar del Col·legi Episcopal a l’aire lliure. Un dia de convivència, de joc, de festa en un espai on els infants i joves, any rere any planten arbres en el programa de l’Agenda 21.

L’AMPA des de primera hora, confiant en el bon temps que preveia la Meteo, ho va preparar tot: taules, cadires i un bon menú: la fideuà i la llonganissa per dinar; la coca i xocolata per berenar van ser servides a totes les famílies.

El Sr. Bisbe va presidir l’Eucaristia de campanya i, després, van venir els jocs de taula per als grans i les cucanyes per als menuts fins a l’hora de dinar. Per la tarda un concert en directe de professorat i alumnat va amenitzar una bona estona a tots els assistents.

I ja per acabar un sorteig així com venda de flors per a becar a nens per a les colònies d’estiu.

Una jornada completa festiva, agradable, de convivència que ens “omple de joia”.

PER LLEGIR MÉS...