LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

El diari de la classe

Fomentem el llenguatge oral.

A la llar d’infants el llenguatge verbal es treballa des de P0 amb cantarelles, jocs de falda, contes… El treball lingüístic a partir d’imatges, bits, pictogrames… formen part de les rutines diàries.
Una de les activitats que duem a terme el primer cicle és “El diari de la classe”.

L’elaborem amb la col·laboració de les famílies. En aquest s’hi poden enganxar fotografies, gomets, fer dibuixos, pintar… aquelles activitats destacades que als infants els agraden: la seva joguina preferida, la seva habitació, la preparació d’una recepta de cuina, una excursió amb la família,… per tal de poder treballar el llenguatge oral i verbal amb la finalitat d’expressar-se davant dels companys/es donant una confiança i seguretat en si mateix.

PER LLEGIR MÉS...