LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Exposició a la Universitat de Lleida

Le regard de l’autre.

Encara es pot visitar al vestíbul del Rectorat de la Universitat de Lleida algunes de les obres que van formar part de l’exposició que els alumnes de 2n de Batxillerat Artístic van realitzar a partir de diferents interpretacions de l’obra literària “Le regard de l’autre” i que es va exposar a l’Institut Francès de Barcelona.
La mostra es genera a partir d’una lectura artística de l’obra literària de “M. Ibrahim et les fleurs du Coran“, i és el resultat d’una estreta col·laboració entre el Batxillerat Artístic i el Batxibac.
Aquesta exposició col·lectiva explora el poder de la mirada en la construcció de la identitat del protagonista de la novel·la d’Éric-Emmanuel Schmitt.
L’exposició es configura per obres emmarcades en diferents gèneres, tècniques i discursos conceptuals.

PER LLEGIR MÉS...