LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

2a Jornada: Aproximació a la vulnerabilitat des d’una visió integral

El col·legi Episcopal organitza la 2a Jornada d’Integració Social al Saló d’Actes mossèn Pardell amb motiu del Dia del Tècnic en Integració Social.

L’alumnat de cicles formatius de grau superior d’Integració Social del Col·legi Episcopal i altres professionals del món de la intervenció social van assistir a la 2a Jornada d’Integració Social. Enguany, la temàtica va ser l’Aproximació a la vulnerabilitat des d’una visió integradora. La conferència inaugural va ser a càrrec de la Sra. Maria José Pardell, secretària general de Càritas i professora associada a la Facultat de Treball de la Universitat de Lleida i la Taula Rodona d’experiències la van formar Raquel Botigué, Pau Carles i Mercedes Mesa, professionals de la Integració Social exalumnes de la nostra escola. La Jornada es va acomiadar amb la Lectura del Manifest del dia de la Integració Social.

PER LLEGIR MÉS...