LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sota la nevada més important de l’hivern

Segona experiència en muntanyisme hivernal del Mitjà de Guia en el Medi Natural i Temps de Lleure. 

El primer gran temporal de l’hivern al Pirineu Català fa impossible la clàssica ascensió al cim del Puigmal dels alumnes de cicles formatius del Col·legi Episcopal. La caiguda, en menys de 5 hores, de més de 40 centímetres de neu sobre les muntanyes del Ripollès en tindran la culpa. La necessitat de posar cadenes als vehicles per a l’accés al poble de Planoles d’on es té previst iniciar l’activitat ja fa preveure que no serà possible escometre l’objectiu fixat. No obstant això, el grup no suspendrà l’activitat i tancarà amb èxit l’arribada al Refugi Corral Blanc on passarà la nit després de superar 900 metres de desnivell en menys de 3 hores de caminada sota la intensa nevada. Completaran l’experiència un taller d’iniciació en l’ús de grampons, la mateixa estada en un refugi guardat d’alta muntanya i un tècnic descens de retorn a la Vall del Riu Rigat sobre un important gruix de neu pols.

PER LLEGIR MÉS...