LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sortida a Barcelona Primer de Batxillerat

Visita al Centre històric i teatre al TNC.

Dijous 16 de febrer els alumnes de 1r de Batxillerat van realitzar una sortida acadèmica a Barcelona.

A la primera part de la tarda els/les alumnes van fer diferents activitats al Centre històric en funció de la seva modalitat: una visita guiada, una activitat de fotoperiodisme o la visita al Museu Moco .

A la tarda nit van assistir a la representació de l’obra “Terra Baixa (Reconstrucció d’un crim)” al Teatre Nacional de Catalunya. Una mirada contemporània i trepidant entre el drama rural i la tragèdia romàntica per culminar amb el crit alliberador de la classe obrera lluitant contra l’opressió. Una història d’intriga i revolta.

PER LLEGIR MÉS...