LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Juguem a cucu-tat!!!

Construint la pròpia existència. 

Amagar-se i ser trobat, qualsevol racó o objecte és bo per amagar-se i experimentar l’emoció i el plaer de ser trobat. Desaparèixer i aparèixer els acompanya a prendre consciència del seu propi jo.
Oferim espais i elements on els infants puguin posar en pràctica aquesta experiència, provoquem el joc mitjançant materials i estímuls que els despertin curiositat i siguin atractius als seus ulls: mocadors, cortines, les mans…
El joc del tat sorgeix de manera natural i espontània.
Aquesta percepció del joc contribueix a la construcció de la seva pròpia existència i l’ajuda a entendre que quan els altres marxen, no desapareixen per sempre sinó que passat un temps, hi haurà un retrobament.

PER LLEGIR MÉS...